Malované pohádky

Malíř Jeremiáš vypráví, hraje a kreslí tři veselé pohádky: O princezně a drakovi, O zlobivém vrabci a Zvířátka a loupežníci.

Pohádková vzducholoď

Malíř Barvínek a malá čarodějnice Pupalka zachraňují pomotané pohádky. Nakonec zahrají pohádku O Červené Karkulce s vylepšeným koncem.

Pohádková vzducholoď malíře a vypravěče Barvínka se srazí s malou čarodějnicí Pupalkou, letící na koštěti za svou babičkou. Barvínek vyskočí na padáku a Pupalce se podaří přistát na zlomeném koštěti. Pohádky se po nárazu pomotají a i se vzducholodí se ztratí. A tak se Barvínek s Pupalkou snaží pomotané pohádky znovu poskládat pomocí obrázků. Když se jim za pomoci dětí podaří napravit pohádku O červené Karkulce, ještě jí musí celou zahrát jako v divadle. Roztržitá Pupalka neustále vypadává z "role", nakonec ale všechno dobře dopane i s vylepšeným koncem.
 
Děti v MŠ a ZŠ dostanou obrázky vzniklé během představení.

Velikonoční radovánky

Jakou barvu mají dny pašijového týdne, co zpívají koledníci a jak je to s velikonoční pomlázkou? O tom vypráví a zpívají Janek s Káčou. Nakonec zahrají veselou pohádku o vlku, který dostal místo kůzlátek velikonočního beránka.

Janek s Káčou seznamují děti s velikonočními zvyky, vypráví a předvádějí jak si hráli chlapci a děvčata při venkovských oslavách jara, zazpívají si s dětmi koledy i písničky o jaru a naučí je, jak si z kapesníku vytvořit kůzlátko. Nakonec sehrají groteskní pohádku O neposlušných kůzlátkách. Samozřejmě opět s vylepšeným koncem...
 
Děti v MŠ a ZŠ dostanou sadu obrázků

Jak chtěl skřítek zaspat Vánoce.

Proč se skřítek Grumla netěšil na Vánoce a jak to víla Sněženka zařídila, že si společně zazpívali vánoční koledy, zahráli pohádku O dvou sněhulácích a nakonec se dočkali i vánočního stromečku.

Skřítek Grumla si myslí, že dnešní děti už doma nepomáhají s předvánočními přípravami, sedí jen u počítače a dokonce neumí ani sáňkovat. Víla Sněženka ho za pomoci dětí přesvědčí, že tomu tak není, a tak si společně užívají pravou předvánoční pohodu. Zazpívají si koledy a zahrají pohádku O dvou sněhulácích, která prostřednictvím laskavého humoru odkrývá poselství radosti ze života.

 
 
 
 
 
 
 
 
Nabízíme mikulášskou nadílku v MŠ a ZŠ v rámci představení nebo i samostatně.

Rajský ostrov

Josefíně se zdá sen o plavbě na Rajský ostrov. Spolu s námořníkem Cypriánem potkávají želvu, velrybu a opici a zjišťují, že všechno je jinak. Na ostrově se stane to, čeho se obávají ale potom… Jak to vlastně všechno dopadne?

Malá školačka Josefína se svým plyšovým námořníkem Cypriánem prožívají ve snu dobrodružnou plavbu na ostrov plný zvířat. Na velké lodi sem ale připlují i lovci a stavitelé, kteří chtějí na ostrově vybudovat silnice a města. Planeta Země ale brání svůj poslední kousek neporušené přírody a strhne se bouře a zemětřesení... Když se Josefína probudí, uvědomí si, že to byl jenom sen, ale že se všechno může stát i ve skutečnosti. Rozhodne sel, že bude planetu Zemi chránit, protože sen jí ukázal, jak to může udělat.

O víle Květince

Hudební pohádka o tom, co se stalo na louce a kterak všichni broučci kopretinám pomáhali.

Kamarádi Brouk a Brouček se snaží pomoci postiženým rostlinkám a broučkům polámaných autem, které vjelo na louku. Mrzutému krtkovi vadí, že rozruch na louce ruší jeho klid. Když unavený Brouček na chvíli usne, zdá se mu, že je neštěstí druhých lhostejné i ostatním. Ve skutečnosti ale všichni pomáhají, jak umí, dokonce i Krtek, který pomocí nových brýlí konečně vidí. Dětem se zjeví víla Květinka a prozradí jim, jaké zázraky mohou na louce spatřit.

Princezna pro draka  (pouze divadla a kulturní domy - jeviště)

Pohádka o tom, jak skřítkové Kvítko a Kaňka pomáhali princezně Johance, o princi, kterému se zdálo, že stromy v lese jsou příliš blízko sebe a o drakovi, který vůbec nebyl zlý.

Skřítkové Kvítko a Kaňka se náhodně sejdou nad kolébkou malé princezny Johanky. Kvítko si jí zamiluje a Kaňka se marně snaží Kvítka přesvědčit, že lidé jsou zlí. Ten mu ale nevěří a slíbí, že bude Johanku celý život chránit. Kvítko plní svůj slib a nedůvěřivý Kaňka si časem Johanku zamiluje stejně jako on. Kvítko Johanku ochraňuje a Kaňka občas zlobí a škádlí.
Král Johanku úzkostlivě drží mezi zdmi zámku ze strachu z dávné kletby, která říká, že Johanku unese zlý čaroděj v podobě draka. Johanka chce ale poznat svět, a tak ze zámku uprchne. Po celý rok se toulá jako obyčejné děvče mezi lidmi a poznává jejich život. Kvítko a Kaňka se jí snaží být na blízku a protože Johanka už není dítě a nemůže skřítky vidět v jejich skutečné podobě, zjevují se jí v převlečení.
Během svého putování Johanka potká v lese nafoukaného prince Cecila, který chce najít ztracenou princeznu, stát se králem a zavést v království nové pořádky. Nedopatřením probudí draka a uprchne. Johanka ale poznává, že drak je ztělesněním moudrosti, kterou lidská hloupost proměnila v strach a nepochopení.
Johanka se znovu potkává se svými skřítky z dětství, vrací se domů a přináší poselství moudrosti. Král jí vystrojí slavnostní ples a do království se navrací radost a láska.

Zvířátka z kouzelného lesa

(pouze divadla a kulturní domy - jeviště)

Zvířátka a kouzelné lesní bytosti prožívají své příběhy v lese kolem staletého dubu. Jejich bezstarostnost končí s příchodem člověka. Bezohledný architekt se svou svéráznou pomocnicí chtějí v lese vybudovat hotel. Jejich plány však naruší lesní tajemství.

Za pomoci velmi realistických loutek lesních zvířat v impozantní scéně lesa se odvíjí humorný a poučný příběh lidí, plný písniček a hudby, světla a tmy, legend a skutečností, dohadů a pravdy, hlouposti a moudrosti, nepochopení a porozumění...